معرفی و بررسی کفش فوتبال نایک هایپرونوم فانتوم 2

کفش فوتبال نایک هایپرونوم کفشی هدیه شده از طرف نایک به بازیکنان چابک با قدرت تهاجمی بالاست ، بازیکنانی که با توانایی های مرگبارشان در کسری از ثانیه مسیر بازی خود را تغیر داده و حرف را در گرد و غبار خود محو میکنند.
در این پست من به بررسی کفش فوتبال نایک هایپرونوم فانتوم 2 خواهم پرداخت تا با قابلیت ها و امکانات این کفش زیبا بیشتر آشنا شوید.
نکته: تفاوت نایک هایپرونوم فانتوم با فینیش در ساق آن است که فانتوم phantom ساقدار و فینیش phinish بدون ساق است.

کفش فوتبال نایک هایپرونوم فانتوم 2 در یک نگاه

– رویه بروز شده
– استفاده از نایک اسکین سابق
– وزن کفش : 227 گرم
– استفاده شده توسط بازیکنان شاخصی مانند ادینسون کاوانی ، نیمار ، روبرت لواندوفسکی و جیمی واردی

 

مشخصات ظاهری کفش فوتبال نایک هایپرونوم فانتوم 2

نکته: در این بررسی ما به مدل زرد رنگ از بسته spark brilliance پرداخته ایم

کفش فوتبال نایک هایپرونوم فانتوم 2
رنگ اصلی کفش زرد است با جزییاتی فیروزه ای رنگ ، کل رویه و کناره کفش زرد روشن است و طبق معمول حواشی کفش مزین است به طرح همیشگی کفش های هایپرونوم که بیشتر شبیه رشته کوهی با نوک تیز است که داخل این طرح اشکالی مانند تکه های شکسته شیشه دیده میشود، رنگ این طرح آبی فیروزه ای است.
شما لوگوی نایک را در سه نقطه مشاهده می کنید ، جلوی کفش که تا قسمت کناره داخلی پا ادامه دارد و دومی در پشت پاشنه که مچ پا را احاطه کرده و لوگوی سوم در زیر کفش است که به رنگ صورتی و تقریبا در وسط کفش در اندازه کوچک درج شده.
عبارت های ACC و NIKESKIN نیز در کنار پاشنه کفش با رنگ مشکی که گویای دو فناوری بکار رفته در کفش هستند درج شده اند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

کفش فوتبال نایک هایپرونوم فانتوم 2
در زیره کفش نیز شما شاهد طیف رنگی فیروزه ای و کمی زرد هستید که با طرح خرده های شیشه پوشانده شده ، در واقع این طرح گویای شکستن یک مرز خاص از بازی است که به یک دیوار شیشه ای تشبیه شده که توسط یک بازیکن توانمند شکسته میشود و پا را فراتر از توانایی های معمول یک بازیکن حرفه ای میگذارد.
بر روی کفی کفش عبارت HYPERVENOM درج شده و رنگ داخلی یقه کفش بر خلاف بیرون که زرد است ، رنگ فیروزه ای است.

مشخصات فنی کفش فوتبال نایک هایپرونوم فانتوم 2

بازگشت به رویه محبوب و سابق nikeskin

کفش فوتبال نایک هایپرونوم فانتوم 2
نایک پس از بازخوری که از بازیکنان حرفه ای استفاده کننده از هایپرونوم داشت شاهد گلایه هایی از رویه جدید این کفش با خطوطی مهندسی شده بود که هم وزن کفش را کمی بالا برده بود و هم کارایی رویه سابق را نداشت و به همین دلیل نایک در اقدامی جالب به رویه سابق و محبوب خود یعنی nikeskin برگشت تا دل هواداران این کفش را دوباره بدست آورد.
خواسته اصلی این بازیکنان داشتن رویه ای نازک ، منعطف ، راحت و البته سبک بود که نایک دوباره آنها در نسخه دوم هایپرونوم فانتوم برگرداند.
کار اصلی نایک اسکین القای حس داشتن یک پوست دوم بر روی پا است تا کمترین واسطی را بین پا و توپ احساس کنید و نوعی برهنگی از پا را تجربه نمایید، اگر به رویه دقت کنید شما یکسری حفره شبیه برجستگی های روی توپ گلف همراه با نقاط ریزی را داخل این حفره ها می بینید که باعث ایجاد اصطکاک و درگیری لازم بین توپ و کفش میشوند تا شما همیشه توپ را در نزدیکی پای خود حس کنید و در نهایت یک تسلط عالی بر روی توپ داشته باشید و ریزترین مهارت های خود را بدون هیچگونه لغزشی در زمین پیاده کنید.
در هایپرونوم فانتوم 2 این برجستگی ها دارای تغییراتی ریز و حرفه ای شده اند تا به تسلط هر چه بهتر شما بر روی توپ کمک کنند.
فناوری flywire فلای وایر

کفش فوتبال نایک هایپرونوم فانتوم 2
از امکانات عالی کفش فوتبال هایپرونوم فانتوم 2 فناوری فلای وایر است که شما آن را بصورت رشته کابل هایی که در کناره های کفش دور سوراخ بند کفش تا انتهای زیره کفش امتداد دارند می بینید.
کار اصلی این رشته کابل های فیت و تنگ کردن کفش متناسب با شکل پای شماست که بخوبی مانند دستی که روی کفش شما را محکم بگیرد باعث همراهی و فیت شدن کفش با پای شما میشود و هر چه شما بند کفش را محکم تر ببندید این کابل ها نیز بیشتر فشار می آورند ، البته این به معنای از آن ور بوم افتادن و محدودیت در آزادی حرکت پا نیست بلکه برعکس باعث کمک کردن به پیاده نمودن ریزترین حرکات در کمترین فضای ممکن میشود.

فناوری flyknit

کفش فوتبال نایک هایپرونوم فانتوم 2

فناوری فلای نیت به جای زبانه کفش قرار داده شده تا بازیکنان دیگر دردسر جابجا کردن زبانه کفش و جا انداختن آن را نداشته باشند و این پایان داستان نیست ، نایک یک مرحله پا را فراتر گذاشته و آن را شبیه جورابی متصل به یقه کفش طراحی نموده که بخوبی شکل بالای روی پا را به خود گرفته و باعث فیت شدن بهتر کفش با پا میشود.
فناوری dynmic fit collar

کفش فوتبال نایک هایپرونوم فانتوم 2
داینامیک فیت کولار در واقع همان یقه پویای کفش است که مچ پای شما را در بر میگیرد و باعث قفل شدن کفش با پای شما میشود و در هنگام تغییر مسیر و سرعت درجا مانع از جا ماند کفش از پای شما میشود و در واقع کفش جزیی از پای شما شده تا کمتر داشتن کفش را حس کنید.
این یقه دارای منفذهایی برای ردوبدل شدن هوا در اطراف مچ پا و دهانه ورودی کفش است تا مانع از التهاب این قسمت ها شود.
این یقه نوعی محافظ برای مچ پا نیز محسوب میشود تا هم مانع از پیچ خوردگی و هم محافظی در مقابل ضربات وارده به مچ پا باشد.
فناوری acc

کفش فوتبال نایک هایپرونوم فانتوم 2
این فناوری که به معنای all condition control یا کنترل در تمام موقعیت ها هست در قالب یک روکش نازک بر روی رویه کفش پیاده شده تا لمس و کنترل عالی توپ را در شرایط مختلف جوی مانند بارانی یا شرجی تجربه کنید.
زیره کفش فوتبال نایک هایپرونوم فانتوم 2

کفش فوتبال نایک هایپرونوم فانتوم 2
هدف زیره در هایپرونوم فانتوم یک چیز است و آن همراهی کامل با پای بازیکن است.
اگر به جلوی کفش نگاه کنید اولین تمایز را خواهید دید و آن جدا شدن انگشت بزرگ پا از سایر انگشتان بوسیله یک خط تقریبا پهن است زیرا در هنگام دویدن و ایستادن بیشترین فشار بر روی این پنجه قرار دارد و نایک برای بهره گیری از این انگشت و کمترین فشار وارده به آن محفظه ای جداگانه با قالبی متفاوت برایش در نظر گرفته است.
در مقایسه با نسخه قبلی، زیره فانتوم 2 از جنس نایلونی سبکتر و نرمتر است که باعث افزایش کارایی و انعطاف زیره کفش و راحتی انگشتان میشود.
در میانه کفش شما دو خط متقاطع و ضربدری مشاهده میکنید که کار اصلی آن افزایش سرعت انتقال قدرت از انگشتان پا به پاشنه است و همچنین باعث افزایش ایستایی و پایداری کناره های زیره کفش و داشتن جا پای محکم میشود.
میخ کفش

کفش فوتبال نایک هایپرونوم فانتوم 2
در زیره هایپرونوم فانتوم 2 میخ ها بصورت مخروطی طراحی شده اند که باعث افزایش سرعت چرخش و تغییر مسیر بازیکن میشوند و در نهایت سرعت عکس العمل بازیکن را بصورت چشمگیری افزایش میدهد.
در جلوی کفش شما دو میخ فلشی شکل می بینید که باعث افزایش سرعت انفجاری و سرعت کندن پا از زمین میشود و با چنگ زدن بهتر به زمین پتانسیل پرتاب پا را افزایش میدهد.

جمع بندی

کفش فوتبال نایک هایپرونوم فانتوم 2
نایک هایپرونوم فانتوم 2 با بازگشت رویه محبوب خود و دنیایی از امکانات همیشه همراهش یک سلاح پیشرفته برای پیاده نمودن افکار خود در زمین محسوب مشود تا بازیکن هیچگونه محدودیتی در ارایه خلاقیت های خود نداشته باشد.

7 پاسخ ها
 1. سعید
  سعید می گوید:

  من این کفش سالنیش رو گرفتم حدود ۴۵۰هزار
  البته از انگلیس برام آوردن چطور بدونم اصله بارکدش رو زدم عکس کفش و شماره و رنگ و همچیش رو آورد و کیفیتشم عالیه و ساخت ویتنام هستش
  اما هنوز دلگرم نیستم از اصل بودنش اگر میخواید تا عکسشون رو بفرستم از طریق تلگرام
  میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام سعید عزیز
   مبارکتون باشه ، قیمتش که تقریبا با احتساب خرید از خارج درسته چون اینجا بالای 650 هزار تومان قیمتش هست ، مهم کیفیت محصول هست که شما به اون اطمینان دارید چون محصول تقلبی شاید در نگاه اول نتوان تشخیص داد ولی در کارکرد خیلی زود کیفیت پایینش مشخص میشه و اینکه شما از کیفیت و کارایی این مدل کفش راضی هستین تایید کننده اصل بودن آن هست .
   نکته دوم اینکه شما در جایی محصول رو خریداری کرده اید که قوانین سفت و سختی در خصوص فروش محصولات کپی وجود داره و اگر کپی هم میخریدین قیمتش خیلی پایین تر از اینها میشد و فروشنده هم حتما به شما یا کسی که این محصول رو خریده میگفت که این نسخه تقلبی هست.
   و وقتی که بارکد رو هم وارد کردین دیگر جای شک و شبهه ای باقی نمیمونه ( البته بارکد هم روش های دور زدن خودش رو داره ) مهم ویژگی های فنی و کیفیت محصوله که شما رو راضی نموده.
   اگر هنوز مطمئن نشدین میتوانید در اینستاگرام تصاویر را برای ما بفرستید.

   پاسخ
 2. محمد
  محمد می گوید:

  من این کفش را با قیمت ۵۰۰ هزار تومان تهیه کردم از اصطحکاکش و کیفیتش راضیم ولی وقتی روپا شرت می کنم انگشتام درد میگیرن به طوریکه تعداد شوت هام به بیشتراز ۱۰ شوت میرسه تا یک هفته پا هام تیر می گشه آیا درست می شه سازشم ۴۴یا ۴۵ است به پام می خوره لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 3. محمد
  محمد می گوید:

  من این کفش را با قیمت ۵۰۰ هزار تومان تهیه کردم از اصطحکاکش و کیفیتش راضیم ولی وقتی روپا شوت می کنم انگشتام درد میگیرن به طوریکه تعداد شوت هام به بیشتراز ۱۰ شوت میرسه تا یک هفته پا هام تیر می گشه آیا درست می شه سازشم ۴۴یا ۴۵ است به پام می خوره لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 4. محمد حاجی بابایی
  محمد حاجی بابایی می گوید:

  من این کفش را با قیمت ۵۰۰ هزار تومان تهیه کردم از اصطحکاکش و کیفیتش راضیم ولی وقتی روپا شوت می کنم انگشتام درد میگیرن به طوریکه تعداد شوت هام به بیشتراز ۱۰ شوت میرسه تا یک هفته پا هام تیر می گشه آیا درست می شه سازشم ۴۴یا ۴۵ است به پام می خوره لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 5. محمد حاجی بابایی
  محمد حاجی بابایی می گوید:

  من این کتونی را با قیمت ۷۰۰ تومان تهیه کردم از کیفیت و اصطح کاکشم راضیم ولی وقتی شوت می کنم روی انگشتام درد می گیره به طوریکه تا ۵ روز تیر می کشه آیا با گذر زمان درست میشه سازشم مناسبه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام محمد عزیز
   این احساس درد بیشتر بخاطر این باید باشه که بدنه کفش نازکه تا بهتر بتونید شوت بزنید یا اینکه ممکنه موقع شوت زدن خیلی پاتون جلوی کفش جمع میشه و فشار زیادی به پاتون میاد.
   اینکه بمرور زمان این درد کمتر بشه بعید میدونم مگر اینکه پاتون با این درد کنار بیاد یا اگر کفش رو تازه گرفتید امید داشته باشید که بخوبی کفش جابی از کنه و راحت تر باشد

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *