کفش فوتسال

9 کفش فوتسال پیشنهادی فوتبال کالا برای پست های مختلف ( قسمت سوم ، بازیکنان جلو )

برندهای مختلف در خصوص طراحی و تولید کفش فوتسال یکی از فاکتورهایی که در نظر دارند پست بازیکنان است ، اگر چه در فوتسال همانند فوتبال نمیتوان بازیکنان را به قسمت خاصی از زمین محدود کرد ولی با این وجود همه بازیکنان بصورت ذاتی دارای خصایصی در بازی خود هستند که ناخودآگاه آنها را در زمین در سه منطقه قرار می دهد که عبارت اند از عقب زمین ، میانه و جلوی زمین.

در قسمت دوم  به بازیکنان میانی زمین پرداختیم و ویژگی فوتسالیست هایی که بیشتر در این منطقه بازی می کنند را برشمردیم و در آخر به معرفی چند کفش فوتسال برای این منطقه از زمین پرداختیم ، در این قسمت به بخش جلوی زمین که در واقع تمام کننده تمام زحمات عقب و میانه زمین هستند خواهیم پرداخت.

قسمت سوم

بازیکنان جلوی زمین

بازیکنانی که عمدتا در بخش جلو زمین هستند دارای تکنیک و قدرت تمام کنندگی بالایی هستند و کافیست که مدافعین یک لحظه از انها غافل شوند تا انها تیر خلاص را به سمت دروازه شلیک کنند.

قدرت جابجایی و تغییر مسیر بالا ، سرعت و تکنیک بالا از جمله خصایص این بازیکنان و مشغول کردن حداقل یک نفر به خود ، انتقال سریع تیم از فاز دفاع به فاز حمله جای گیری درست ، کمک به خط میانی و حتی عقب زمین و در نهایت گلزنی از مهمترین وظایف این بازیکنان است.

طبق ویژگی هایی که در بالا برشمردیم بازیکنان جلو بیشتر به کفشی نیاز دارند که در زدن ضربات نهایی به انها کمک بسزایی کند ، بخوبی با پای بازیکن فیت شود بصورتی که بازیکن حس نکند کفشی را پوشیده و در سرعت و جابجایی به وی کمک کند.

معمولا در چنین نمونه کفش های فوتسالی رویه دارای الیافی کشباف هستند که بخوبی روی پا را میپوشاند ، بدنه بسیار نازک هست بصورتی که مانند پوست دوم عمل می کند و وزن کلی کفش کم است تا باعث افت سرعت بازیکن نشود.

کفش فوتسال پیشنهادی

تاپ کلاس

نایک مرکوریال ایکس پروکسیمو یا مرکوریال ایکس فاینال

این دو مدل کفش از دیرباز بعنوان یک نمونه کامل از یک کفش فوتسال برای بازیکنان سرعتی و گلزن شناخته میشود ، استثنائا در رده تاپ دو مدل کفش را گذاشتیم چرا که این دو مدل کفش از لحاظ کارایی واقعا بالا هستند.

-مرکوریال ایکس پروکسیمو

کفش فوتسال نایک مرکوریال

بدنه تمام کشباف ، یقه بلند و پویا ، بدنه برجسته برای کنترل بهتر و زیره با انعطاف بالا از جمله ویژگی های بارز این کفش فوتسال همه چیز تمام است که باعث میشود یک فوتسالیست خط حمله از همه لحاظ اقناع شود.

-مرکوریال ایکس فاینال

کفش فوتسال نایک مرکوریال

شاید عمده ترین فرق بین مرکوریال ایکس پروکسیمو و فاینال در یقه کفش باشد و اگر شما ترجیحتان کفش بدون یقه باشد بهترین گزینه مرکوریال ایکس فاینال هست ، چرا که در سایر قسمت های کفش تقریبا پایاپای پروکسیمو جلو میاید و از لحاظ قیمتی نیز بصرفه تر است.

کلاس متوسط

-آدیداس ایکس تانگو 17.3

کفش فوتسال نایک مرکوریال

شاید کمتر عنوان این مدل را شنیده باشید ولی چند مدتیست که آدیداس در رده کفش های فوتسال در سری ایکس و ایس و کوپا مدلی با عنوان تانگو را هم روانه بازار نموده که دارای طراحی و امکانات خیلی خوبی برای فوتسالیست ها هست.

ایکس تانگو 17.3 که در واقع برادر کوچکتر مدل تانگو +17 هست ، دارای بدنه ای یکپارچه و کشباف است که بخوبی بدور پای فوتسالیست می پیچد و دارای وزنی کم و قابلیت تهویه خوب بواسطه بدنه پارچه ای خود دارد.

کلاس اقتصادی

-نایک مرکوریال ویکتوری6

کفش فوتسال نایک مرکوریال

این مدل کفش در واقع یک گزینه اقتصادی خوب برای فوتسالیست های جلوی زمین است ، مرکوریال ویکتوری 6 دارای قابلیت های خوبی به نسبت قیمتش هست.

وزن سبک ، کمک به جابجایی و تغییر مسیر بازیکن ، دارای برجستگی های لازم جهت کنترل و ضربه دقیق و زیره با قابلیت چسبندگی و کنترل خوب توپ.

به پایان قسمت سوم  این مقاله که به فوتسالیست های جلوی زمین اختصاص داشت رسیدیم ، اگر شما نیز حسب تجربه کفش فوتسالی مناسب این پست سراغ دارید حتما در بخش نظرات به دوستان خود معرفی کنید.

تمامی مدل کفش های یاد شده در بالا هم اکنون در فروشگاه فوتبال کالا جهت خرید بصورت سفارشی از اروپا موجود می باشد.

 

2 پاسخ ها
  1. مرتضی
    مرتضی می گوید:

    سلام مرکوریال cr7. سیاه هست و اکلیل داره روش. اون کفش در این لیست جایگاهیی نداشت چرا?

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *